Незвичайні види туризму. Частина 1

vidi_turizmu

Давайте поговоримо про пригоди і незвичайні види подорожей. Сьогодні ми дізнаємося, які незвичайні види туризму існують.

Сільський туризм

silskii_turizm

Сільський туризм повертає до основ. Замість будильника – півні, замість ранкової прогулянки з собачкою – корова, яку потрібно доїти, а замість овочів з супермаркету – свіжі продукти прямо з городу.

Ви можете влаштувати сільський тур і самі, або знайти місцевого гіда чи довіритися агентствам, які на цьому спеціалізуються. Деякі компанії фокусуються на окремих регіонах, інші організовують пригоди на будь-який смак у всіх куточках світу.

Наприклад, гасло однієї індійської туристичної фірми говорить: «Щоб змінитися, потрібно повернутися до коріння». І дійсно, Індія чи не найкраща країна в світі для тих, хто хоче повернутися до самих витоків.

Джайлоо-туризм

dzhailoo_turizm

З киргизького «жайлоо» перекладається як «гірське пасовище». Джайлоо-туристи подорожують по недоторканих куточках планети, щоб забути на час про блага цивілізації. Вони підкорюють гори і степи Азії, ліси Сибіру і Північної Америки, джунглі Амазонки і заповідники Африки.

Можна почати з батьківщини цього виду туризму – Киргизії, тільки не вибирайте екстремальні маршрути, якщо у Вас немає досвіду походів в гори. Безпечніше знайти місцевого провідника, який вірною дорогою приведе Вас до високогірних пасовищ між озерами Іссик-Куль і Сонг-Куль. Кращий час для подорожі – з травня по вересень, хоча теплий одяг стане в нагоді Вам завжди.

Джайлоо-туризм можна поєднати з етнічним – залишитися на ніч в юрті в монгольському степу, оселитися в хатинці з очерету в глухому індонезійському селі або погостювати у добродушного племені барабайг на півночі Танзанії. Мандрівник, «прийнятий в нову сім’ю», живе повсякденним життям корінного населення, слідує місцевим традиціям і ритуалам, та переймає вміння, наприклад, пасти худобу, майструвати глиняний посуд або добувати вогонь.

Кінотуризм

kinoturizm

Кінотурісти бажають хоча б ненадовго, але стати персонажами улюбленого фільму, і тут є два способи. Можна відправитися слідами Шерлока Холмса по Великобританії або орендувати червоний Chevrolet Impala і покататися в жовтих окулярах за маршрутом героїв «Страху і огида в Лас-Вегасі». А можна опинитися прямо в декораціях улюбленого кіно. Наприклад, побачити інопланетні пейзажі «Зоряних воєн» в туніському Татауїні або відвідати національний парк Чжанцзяцзе, який на час зйомок фільму «Аватар» перетворився в мальовничу планету Пандору.

Фестивальний туризм

festivalnii_turizm

Меломани практикують інший вид туризму – фестивальний. Причому в Європі за одну відпустку можна побувати відразу на декількох концертах. Багато фестивалів йдуть по три дні, тому поблизу сцени облаштовують кемпінги і стоянки для трейлерів. В якійсь мірі до фестивального туризму можна віднести і поїздки на грандіозні події на зразок Бразильського або Венеціанського карнавалів, Октоберфесту або Едінбурзького фестивалю Fringe.

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Подорож Італією – Паола

Гастрономічний туризм

gastronomichnii_turizm_

Кулінарні курси і етнічні ресторани є скрізь, але знайомитися з рецептами національних кухонь цікавіше на їх батьківщині. Можливо, справа тут в обстановці і сприйнятті. Адже за рецептом правильної піци варто з’їздити на південь Італії і спробувати упросити власників сімейних ресторанчиків влаштувати майстер-клас (правда, без базового італійського в цьому випадку не обійтися).

Подорож по Франції обов’язково варто урізноманітнити знайомством з сирами і винами. А щоб навчитися розбиратися в чаї, вирушайте в китайську провінцію Фуцзянь, знамениту своїми червоними чаями або на батьківщину пуеру – Юньнань.

Екологічний туризм

ekologichnii_turizm

Прихильники цього виду туризму духовно збагачуються від спілкування з природою наодинці. Як правило, готелем екотуристів служить будинок в національному заповіднику, а сусідами – дикі звірі. Мета – споглядати з безпечної відстані і не нашкодити. Є навіть міжнародне співтовариство екологічних туристів, які хочуть під час відпочинку приносити користь навколишньому середовищу.

Втім, екотуризм може бути вельми екстремальним. Взяти хоча б так звані «акулячі тури», коли Вас в спеціальній клітці занурюють в море, де хижаки скаляться на повну пащу – розвага не для людей зі слабкими нервами!

Декілька цікавих видів туризму ми з Вами вже розглянули. Сподобалось? Але це ще не все. У наступній частині статті ми з Вами поговоримо про караванінг, чорний та космічний туризм, та дізнаємося ще багато захоплюючого.

Далі буде…